ضرورت بیانات پژوهی – دلیل چهارم

دلیل چهارم – لزوم هدایت «گفتمان جامعه» به سمت «گفتمان ولیّ الهی»

1-4. برای سوق دادن همه‌‏ی انرژی‏ها و توان‏های جامعه به سمت ولی الهی، لازم است ابتدا مطالبات و منویات ولی فقیه، به گفتمان حاکم در جامعه مبدل گردد.
2-4. گفتمان‏سازی فرآیندی دقیق و علمی دارد و برای تحقق آن نیازمند ایجاد هماهنگی و سازماندهی متمرکز بین عناصر و مراکز علمی – تبلیغی است.
3-4. بدون انجام این هماهنگی‏ها و راهبری متمرکز، حاکم شدن گفتمان ولی فقیه در جامعه، در حد شعار و آرزو باقی می‏ماند. لذا بر عهده‏ی خواص و تاثیرگذاران علمی و اجتماعی است که به این مهم همّت گمارند.
4-4. دستیابی به این هماهنگی بین خواص و تاثیرگذاران اجتماعی و مدیران دلسوز جامعه، نیازمند «تولید نقشه راه» و «نگارش سندی راهبردی» است که ابتدا در نگاه آنها اتحاد و اتفاق نظر را ایجاد تا در نهایت به عمل هماهنگ آنها منجر گردد.
5-4. ایجاد هماهنگی در بین اثرگذاران در جامعه و تحقق جبهه‏ی واحد گفتمانی در بین خواص ـ که لازمه‏ی تحقق گفتمان ولایی در جامعه است ـ در قدم اول، نیازمند ایجاد ائتلاف علمی و نظری در بین ولائیون فضاهای علمی (خصوصاً نخبگان حوزوی و دانشگاهی) است. لذا باید به موازات تولید اسناد علمی، با هدف مذکور، ارتباط و همدلی بین این افراد را نیز گسترش داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.